KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

DIY

Lalka pończoszanka - jak ją zrobić?

Moda na lalki wykonywane z pończoch dotarła do nas z Japonii.

Sama nie zainteresowałabym się tym tematem (nie byłam świadoma tego, że takie cuda z pończochy stworzyć można), gdyby nie moja mama, która rozbudziła moją ciekawość przysyłając mms'em zdjęcie wykonanej własnoręcznie lalki z pończochy...

 


Słodki chłopczyk prawda?

 

Uznałam, iż instrukcja krok po kroku, jak wykonać taką lalkę doskonale wpasuje się w piątkowe spotkanie z cyklu ZRÓB TO SAM.

Niestety instrukcje, jakie znalazłam jakością zdjęć nie grzeszyły, dlatego też dzis wyjątkowo zdjęcia nieco mniejszych rozmiarów.

 

 

1. W pierwszej kolejności rajstopę/pończochę wypełniamy silikonowym wypełniaczem... (włóknina silikonowa służąca jako wypełniacz do poduszek i maskotek) Na górze mocno zawiązujemy.

 

 

2. Doszywamy do twarzy laleczki w miejsce oczu koraliki oraz nosek (małą wypchaną kuleczkę z pończochy). Cienkim markerem rysujemy brwi. Następnie oddzielamy nitką głowę od tułowia. Mocno ją związujemy.

 

 

3. Czas na nogi. Nitką obwiązujemy nogę.

Jak zaznaczono na zdjęciu nr 2, na wysokości 1/3 spodniej części lalki, i 1/2 bocznej części lalki.

 

 

W ten sam sposób postępujępujemy z drugą nogą.

 

4. W między czasie przygotowujemy dwie osobne "kuleczki" (wypełniacz otoczony rajstopą), które stanowić będą ręce brzdąca.

Kuleczkowe ręce doszywamy do korpusu.

 

5. Pora zająć się włosami laleczki... (obrazki pokazują tworzenie fryzury na osobnej główce laleczki. My oczywiście tworzymy ją na głowie przytwierdzonej do tułowia).

 

 

 

 

 


Gotowe - urocza laleczka - gotowa!

 

źródło i źródło

 

I jak się Wam podoba?

Zamierzacie spróbować swoich sił w wykonaniu takiej laleczki?

 

Gdyby ktoś z Was zachciał spróbować swoich sił w przygotowaniu bobasa postępować należy podobnie. Pomijamy jednak wtedy tworzenie włosów laleczki.


 

Gdyby ktoś pokusił się o stworzenie bobaska na przykład takiego z wystającą pupą ze spodenek...

Zamiast obwijania nóg zajmujemy się przygotowaniem tylnej części ciała maluszka.

 

 

 

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: