KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

TESTY

O klockach MOBILO słów kilka...

Wyobraź sobie, że masz możliwość odbycia podróży w czasie.

Korzystając ze sposobności cofasz się do wczesnych lat swojego dzieciństwa. Jesteś beztroskim maluchem poznającym właśnie otaczający Cię świat. Zabawa stanowi dla Ciebie podstawową formę aktywności.

Prawie  wszystko wokoło jest zabawą, zaś Ty sam jesteś "w niej", "dla niej" i "z nią".

"Zabawką", która w chwili obecnej pochłania Cię bez reszty są klocki...

 

Klockom i podejmowanym dzięki nim zabawom konstrukcyjnym przypisuje się rangę jednej z najważniejszych zabawek w wieku poniemowlęcym.

Zabawy konstrukcyjne  (zabawy w wyniku których powstaje "coś", jakiś wytwór) rozwijają sprawność manualną, wyobraźnię, uwagę, myślenie, kształcą wytrwałość w dążeniu do celu. Uczą jednocześnie cierpliwości, odporności na niepowodzenia. Dają również okazję do krytycznej oceny swojej pracy oraz satysfakcji z uzyskania zamierzonego efektu.

 

Powróćmy jednak raz jeszcze do naszej wizji cofnięcia się w czasie.

Co powiedziałabyś/powiedziałbyś, gdyby Twoje sfatygowane klocki zamienić na coś o bardziej intensywnej barwie, o niecodziennych - przestrzennych kształtach, na coś o niezwykłej trwałości i jednocześnie "giętkości", na coś co pozwoli ci skonstruować praktycznie wszystko...

 

Co  powiedziałabyś/powiedziałbyś na wypróbowanie swoich sił w zabawie z klockami MOBILO?

 Nie słyszałeś nigdy o nich?  Poświęć zatem parę chwil proszę i wczytaj się w to, co wraz z moimi maluchami mamy do powiedzenia (pokazania).

Z klockami MOBILO pierwszy raz spotkałam się jakieś siedem lat temu.

Rozpoczynałam wtedy pracę, jako nauczycielka przedszkola... Chłonęłam wszystko to, co znajdowało się wokoło. Inspiracje do zabaw, do gier, do zajęć... Klocki MOBILO stanowiły jedną z takowych.

 

Obserwując zabawy przedszkolaków wspomnianymi klockami konstrukcyjnymi byłam pewna, że kiedy na świecie pojawią się moje pociechy - prędzej czy później zestaw MOBILO dzieciakom sprawię (właściwie to ze względu na cenę opisywanych kloców, byłam przekonana, iż będzie to raczej później...)

Słowa danego sobie dotrzymałam. Dzieciaki od pewnego czasu wykazują wielkie zainteresowanie wszelkiego typu klockami, okazał się to zatem  być najlepszy czas, by w zabawę MOBILO smyki wtajemniczyć.

 

Klocki MOBILO to zestaw elementów konstrukcyjnych stworzonych specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym.

Wspomniane klocki powstały w Niemczech blisko 30 lat temu na bazie doświadczeń Pani Traute Grabosch, pedagoga przedszkolnego.

 

Geometryczne elementy wykonane z wysokogatunkowego, elastycznego i trwałego tworzywa (można nimi rzucać, deptać, uderzać o podłogę, a na klocku żaden ślad nie zostanie) można ze sobą łączyć i tworzyć różnego rodzaju budowle, domy, samoloty, samochody, pociągi, ludzi, zwierzęta – wszystko, co tylko mały budowniczy sobie wyobraźni.

 

Dzięki klockom MOBILO dzieci uczą się chwytać i trzymać, nakładać elementy, systematycznie łączyć różne klocki wykorzystując wielorakie możliwości ruchu. To sprawia, iż opisywane klocki doskonale nadają się do rozwijania motoryki dłoni, ale i ramienia.

U nas właśnie rewelacyjnie sprawdzają się w ramach "domowych" zajęć terapii ręki.

Klocki MOBILO to z całą pewnością kreatywny pomysł na zabawę z dzieckiem.

U nas zainteresowanie klockami od kilku miesięcy niezmiennie duże, dlatego też każdemu, którego cena klocków nie odstraszy (tu za ceną idzie naprawdę wysoka jakość - najmniejsze zestawy kosztują ok. 90 zł) gorąco zabawę klockami polecamy.

Podsumowując, klocki MOBILO to:

- intensywne kolory podstawowe (żółty, czerwony, niebieski)

- niebanalne przestrzenne kształty

- łatwość w opanowaniu chwytu klocków małą rączką (klocki "pręty")

- jakość wykonania

- duża różnorodność klocków (różne kształy)

- dołączone do zestawu karty - instrukcje budowy

- wygodne opakowanie (pudełko z tworzywa lub bawełniany worek)

 

Jeśli zaś mowa o cesze, która do klocków może odrobinę zniechęcić, to niestety ich cena (ok. 90 zł za najmniejszy zestaw, zestaw 192 klocków ok. 200 zł, bywają i droższe)

Nas ta jednak nie zraziła. Wspólnymi siłami odkładaliśmy grosz do grosza, by zrealizować zamierzony jakiś czas temu zakup.

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: