KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

DIY

Ręcznie malowany t-shirt dla Twojej pociechy

Moje dzieciaki pałają miłością przeogromną do wszystkiego co misia bądź niedźwiedzia przypomina. Zapewne znaczna część ich rówieśników lubi misie, większość z nich pewnie nawet jakiegoś przytulaka misiowego posiada, jednak u nas misiowe uwielbienie sięga głębiej...

Nie mam pojęcia skąd u moich szkrabów to przeogromne uczucie. Od samego początku syn nie rozstaje się z poczciwym misiem Jasiem, córka zaś przepada za pluszowym Kubusiem Puchatkiem (natomiast postać książkowa i animowana nie interesuje jej prawie w ogóle). Misiaki eksploatowane są dosyć intensywnie, towarzyszą nam w każdym wyjściu, podczas wyjazdów, wakacji, turnusów rehabilitacyjnych... Nie trudno się domyślić, że czasy swojej świetności mają już za sobą. Co kilka miesięcy zabieram się więc za ich gruntowną reanimację, by nadal towarzystwa smykom mogły dzielnie dotrzymywać.

 

Nie tak dawno odwiedziliśmy chorzowskie zoo oczywistym było przy jakim wybiegu spędzimy najwięcej czasu. Na szczęście tutejszy ogród zoologiczny (w przeciwieństwie do poznańskiego Nowego Zoo) opiekuje się niedźwiedziami (himalajskimi i brunatnymi), więc było na co patrzeć, co podziwiać. Błysk w oczach dzieciaków mówił sam za siebie...

 

Niedźwiedzia pasja kwitnie!

W związku z powyższą postanowiłam dla szkrabów przygotować niespodziankę. Jakiś czas temu rzuciła mi się w oczy grafika przestawiająca misiowy pysk/twarz... Nie pamiętam gdzie i kiedy ją znalazłam, utrwaliła się jednak w mojej pamięci tak bardzo, że dziś przy pomocy farb do tkanin przeniosłam ją na smykowe bluzeczki... tym samym sprawiając dzieciakom nie lada frajdę...

Wbrew pozorom malowanie po koszulkach (prostych wzorów) do trudnych nie należy. Wystarczy odrobina wyobraźni, ołówek czy mazak (sharpie), który na koszulkę wzór przeniesie, farby do tkanin i pędzelki, zaś na sam koniec żelazko, którym wysuszony wzór zaprasujemy.

Oto dzisiejsze moje koszulkowe poczynania...

https://lh3.googleusercontent.com/-kK70ln6Yd1E/Uf5SpHS8hVI/AAAAAAAAOwE/SANEX33oAak/s600/DSC_0177.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-rPnvWx97D0k/Uf5StQrwXhI/AAAAAAAAOwM/xzfG29kGoFM/s600/DSC_0178.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-twIi9yKUgXs/Uf5SxrHTN9I/AAAAAAAAOwU/bNC7x1rHREU/s600/DSC_0181.JPG

https://lh6.googleusercontent.com/-SzdGSkYui0k/Uf5S34oUUPI/AAAAAAAAOwc/uncJr2r9fOE/s600/DSC_0185.JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-6uKva2nVwRY/Uf5TCMGx3PI/AAAAAAAAOws/C6oLcU8GOB0/s600/DSC_0191.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-fXJdnhSYJGU/Uf5TIyCt_CI/AAAAAAAAOw0/n-BJPwDlVDQ/s600/DSC_0192.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-OWioV1ovfbA/Uf5TPHW4z1I/AAAAAAAAOw8/P0JZHC23eKc/s600/DSC_0201.JPGSpędziłam nad pomalowaniem jednego t-shirta około godziny, a to dlatego, że do malowania wykorzystałam jedynie maleńki pędzelek i nawet nie dlatego, że większym nie można było... większe po prostu były zajęte upiększaniem koszulki dziadka.

Dzieło dziadkowe właśnie się suszy, lada moment zostanie przeprasowane... Być może uda nam się nawet dziadka zachęcić do zapozowania do zdjęcia w nim :)

https://lh4.googleusercontent.com/-6IaIP0dmLwM/Uf5S77weK7I/AAAAAAAAOwk/kzSj_wYHQg4/s600/DSC_0190.JPG

DSC_0207.JPG

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką szkrabów odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

TATA: Specjalista w branży oświetleniowej. Pasjonat paintball'a, wędkarstwa oraz motoryzacji (youngtime'rów zwłaszcza). Blogowe majsterki oraz świat eksperymentów to jego działka.

 

DZIECI: 7-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą rodzicom w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: