KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

Kreatywnikowe inspiracje - ogłoszenie wyników konkursu

konkurs.JPG

Od kiedy na kreatywnikową skrzynkę mailową zaczęły docierać prace związane z ogłoszonym jakiś czas temu przez nas, przy współudziale partnerów konkursowych - CANCA, COOLINDA, EPIDEIXIS, konkursem wiedziałam, że wybranie zwycięskich prac do łatwych należeć nie będzie.

Każda z prac miała w sobie to coś, każda urzekała czymś innym...

Zasiedliśmy dziś składem jurorskim (mama, tata, dzieciaki) do rozmów, dosyć szybko okazało się, że matczyne i ojcowskie gusta do kompletnie odmiennych należą - sposiłkowaliśmy się więc dziećmi, ich wyborem, co więcej umotywowaniem wyborów. W ten oto sposób ze sporej ilości nadesłanych prac wybraliśmy siedem, które naszą uwagę zwróciły.

Kolejne godziny debaty i oto mamy wyłonionych zwycięzców.

 

Wielu przygotowań, wyprawy do zoo, sięgnięcia po wsparcie do literatury, a także całkiem sporo wspólnej pracy wymagał projekt przygotowany przez 4,5 letniego Grzesia oraz 2,5 letnią Basię przy wsparciu ich mamy.

Sami o ich przygotowaniach piszą:

"Zainspirowaliśmy się (choć nie wprost) Waszym lapbookiem ze stycznia 2013 roku (http://kreatywnik.bloog.pl/id,333012892,title,O-naszej-przygodzie-z-lapbookiem,index.html). Mieliśmy zrobić go dawno temu, ale dopiero teraz nadarzyła się okazja. Tematem pracy jest Ameryka Południowa, jej fauna i flora. Skąd temat? Z wycieczki do ZOO, ale nie tylko. Mamy przyjaciół, którzy pochodzą z Peru i przez nich Peru staje się nam bliskie. Poza tym papugi to ulubione stworzenie Basi, tuż obok strusia.

Opis zdjęć:
1 - Mama namalowała wybrane przez dzieci zwierzątka. (Przy wyborze korzystaliśmy z "Albumu geograficznego o zwierzętach") a także kontury Ameryki Południowej na wieczku. Ustaliliśmy, jak wykonamy kolejne elementy pracy.
2 - Dzieci malują farbkami zewnętrzną stronę, czyli część z mapą. Kolorami zaznaczyliśmy las równikowy, podzwrotnikowy, ryżem pustynię i kulkami bibuły góry. Grześ malował cały kontynent. Oceany Basia pomalowała na granatowo.
3 - Gotowa praca. Każde zwierzątko zostało pomalowane lub wyklejone: papuga ara zrobiona jest z piór (Grześ wykonał bez pomocy mamy), żółw z guziczków (dzieło Basi!), węża wykleiliśmy cekinami (wspólne działanie), kajmanowi zrobiliśmy pancerz z siatki po ziemniakach. Całość udekorowaliśmy sztuczną trawą. Na koniec podpisaliśmy na kartkach wszystkie stworzenia (żółte kartki to rośliny, zielone to łagodne zwierzęta i czerwone to stworzenia, których powinniśmy się bać)."

Jesteśmy pod ogromny wrażeniem przygotowanego lapbooka, dlatego też do autorów wspomnianego wędruje I NAGRODA.

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1377617_618602678189811_1381925256_n.jpgGratulujemy!

 

Kolejną pracą, która nas po prostu urzekła to praca przedstawiająca jesienną Panią przygotowana przez prawie 9 letnią Mariannę.

Marianna zainspirowała się kreatywnikowym wpisem http://kreatywnik.bloog.pl/id,335316589,title,I-Ty-mozesz-zostac-projektantem-Czyli-w-kilku-slowach-o-kreatywnych-zeszytach-Lilla-Lou-dobrej-zabawie-dla-malych-i-duzych,index.html

Przyznać musicie, że Mariankowe dzieło rzuca się w oczy.

Tata dziewięciolatki, o córki poczynaniach pisze:

"Marianka odkąd pamiętam uwielbiała bawić się modą. Przebierała swoje lalki, malowała misiom usta zwędzoną z torebki żony pomadką, kiedy więc po raz pierwszy małżonka kupiła córce zeszyt Lilla Lou - ta znalazła się w siódmym niebie. Od tamtego czasu wciąż tworzy i projektuje, dlatego gdy na Waszym blogu ogłosiliście konkurs uznałem, że to dobry pomysł, by dzieło córki zaprezentować".

 

Cieszymy się niezmiernie, że tato dzieło córci do nas podesłał, bo i nam się bardzo spodobało.

Do Marianny wędruje II NAGRODA.

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q74/s720x720/1375855_618602244856521_1756415963_n.jpgGratulujemy!

 

Trzecią pracą, którą zdecydowaliśmy się nagrodzić jest praca, do której inspiracją stał się wpis: http://kreatywnik.bloog.pl/id,337775907,title,Recznie-malowany-t-shirt-dla-Twojej-pociechy,index.html

Mama autorki pracy napisała:

"Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami naszym dziełem, które to powstało w naszym domowym zaciszu...dając nam świetną alternatywę dla nudy oraz znakomitą zabawę:). Praca powstała lubiącymi tworzyć rączkami 8-letniej Kingi, a została zainspirowana wpisem na Waszym blogu o tytule ''Ręcznie malowany T-shirt dla Twojej pociechy''.

Dodam, że gdy powiedziałam Kindze o konkursie aż pisnęła ze szczęścia... podskoczyć niestety nie mogła, bowiem od tygodnia ma nogę w gipsie :(. Siedzi więc w domu i energia Ją roznosi - Wasz konkurs spadł więc nam jak z nieba :).

T-shirt Kinga ozdobiła specjalnie dla swojego 16-miesięcznego braciszka Filipa. Kinga uwielbia bajkę SpongeBob Kanciastoporty, więc postać musiała być właśnie stamtąd...najbardziej spasował nam mały jak Filipek plankton, który trzyma w łapkach smakowite hamburgery:). Filip co prawda nie żywi się takimi rzeczami, ale apetycik ma więc na pleckach powstał napis: ''Filipek łakomczuszek ma okrągły brzuszek'' - wymyślony przez autorkę :).

A praca powstawała tak:

Krok I - Przygotowałyśmy gładką koszulkę i rozpięłyśmy ją na tekturowej teczce za pomocą spinaczy do bielizny oraz flamastry do ozdabiania koszulek firmy Carioca Cromatex; powstał także wzór rysunku wycięty z papieru.

Krok II - Kinga starannie przeniosła wzór postaci na Filipową koszulkę. Z tyłu na pleckach powstał napis.

Krok III - Gotowa koszulka, po sesji zdjęciowej, wylądowała prosto na okrągłym brzuszku Filipa:), który to nosił ją dumnie do końca dnia.

Koszulek powstało w ten sposób jeszcze kilka... niestety 3 możliwe zdjęcia już wykorzystałyśmy :(."

Do Kingi i jej braciszka powędruje III nagroda.

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/1378776_618602604856485_2056943975_n.jpg

Dodatkowo - czego nie zakładaliśmy na samym początku - nagrodami niespodziankami postanowiliśmy wyróżnić dwie uczestniczki konkursu. Dwie dziewczynki, których wkład w przygotowanie swoich prac (od początku do końca) był naprawdę spory, które wraz ze swoimi mamami postanowiły podzielić się z nami swoimi interpretacjami naszych kreatywności i które to zaprezentowały nam więcej niż jedną propozycję...

 

Oto Marysia i jej działania....

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/q82/1377171_618602438189835_288194836_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/1374809_618602368189842_1446324194_n.jpg

oraz dziewczynka Tosią zwana i jej dzieła...

https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q77/s720x720/13888_618602788189800_1261552626_n.jpg

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/q79/s720x720/556595_618602731523139_426042309_n.jpg

Gratulujemy!

Zwycięzców prosimy o podanie adresu do wysyłki nagród mailem (kreatywniezdziecmi@gmail.com) bądź przez kreatywnikowy profil na fb.

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: