KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

TESTY

Dinozaurowe inspiracje - skąd je brać?

Prehistoryczny świat, świat dinozaurów (podobnie jak i Kosmos) ma w sobie coś takiego, co przyciąga. Przyciąga małych, czasem też tych dużych. Hipnotyzuje, oczarowuje, zajmuje na całe godziny...

Sama przekonuję się o tym na każdym kroku zarówno w pracy, jak i w domu. O dinozaurach się u nas mówi, czyta, z dinozaurami się bawi, czasami nawet śpi, wreszcie dinozaury się u nas też tworzy.

Dinozaury są wdzięcznym tematem prac plastycznych, sprawia to mnogość ich gatunków, kolory (których badacze nie do końca są pewni), możliwość nadawania struktur ich ciałom. Prehistoryczne gady możemy malować, sklejać, wyklejać, składać... i co jeszcze? Skąd czerpać inspiracje?

dino (51).JPGUchylę dziś rąbka tajemnicy, co od nie tak dawna nas inspiruje, a o czym jeszcze kilkukrotnie przeczytacie na blogu.

Wyobraźcie sobie, że istnieje w sieci miejsce, w którym odnajdziecie całe mnóstwo pięknych i niezwykle interesujących inspiracji. Prace kreatywne, dinozaury, kosmos, ludzkie ciało, pojazdy, miejsca na świecie, bajki, historia, sztuka to zaledwie część kategorii, które możemy w nim odszukać. To niezwykła baza wiedzy, ilustracji oraz zadań dla młodszych i tych nieco starszych. To portal/strona wydawnictwa Usborne Children's Books. Tak, tak dobrze widzicie wspomniana baza jest w języku angielskim, jednak za moment przekonacie się, że to w niczym nie przeszkadza...

Wydawnictwo Usborne to jak widzicie ogromna różnorodność tematów, co za tym idzie jeszcze więcej pozycji. O zagubienie się w gąszczu poszukiwań nie trudno. Na całe szczęście jest ktoś, kto w tej różnorodności pomoże nam się odnaleźć.

Centrum Edukacyjne BEST to niezależny przedstawiciel Usborne w Polsce. To właśnie dzięki pomocy osób je reprezentujących możecie liczyć na przygotowanie spersonalizowanej propozycji książkowej dla Was i Waszych pociech oraz sprawne dostarczenie anglojęzycznych książek do Waszego domu.

W naszym przypadku trwało to zaledwie kilka dni.

Wracając jednak do dinozaurów.

Jak dużo dinozaurowych inspiracji jesteście w stanie wymyślić sami? Nam do pewnego momentu jakoś się to udawało, kiedy jednak w nasze ręce trafiła książeczka "Dinosaur things to make and do" zrozumieliśmy, właściwie to zrozumiałam, jak wiele nas omijało.

dino (1).JPGdino (2).JPG

dino (3).JPGdino (5).JPG

dino (6).JPG

dino (9).JPG

dino (8).JPG

dino (10).JPGW pośpiechu przeglądaliśmy książkę, by z każdą kolejną kartką coraz bardziej chcieć wykonać kolejne dino - postaci.

DINOZAUR DŁUGOSZYI

Zaczęliśmy od czegoś prostego - przynajmniej pozornie prostego, bo gdyby się nad tym zastanowić to podczas tworzenia postaci dinozaura długoszyjego wykorzystaliśmy ogrom elementów technik plastycznych (rysowanie, stemplowanie, wycinanie, wyklejanie, malowanie).

Zapytacie no tak, ale co z językiem książeczki? Z angielskim nie mam problemów, fakt, że moje lata świetności posługiwania się nim minęły, jednak nadal radzę sobie z nim nie najgorzej. Dzieciaki w przedszkolu uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego, więc ich wiedza póki co jeszcze niewielka, powoli wzrasta. To wszystko jednak w przypadku książeczki o dinozaurach nie ma większego znaczenia, gdyż każda kolejna propozycja pokazana jest krok po kroku na ilustracjach. Nawet ktoś nie posługujący się językiem angielskim bez problemu z ilustracji odczyta jak wyglądać powinna kolejna czynność.

W naszym przypadku to dzieciaki przyglądały się same ilustracjom i to one odgadywały, co kolejno robić będą (polecam taką formę, jako dodatkowe wyzwanie dla dziecka, a jednocześnie możliwość wzbogacania słownika dziecka).

dino (3).JPG

dino (11).JPG

dino (12).JPG

dino (13).JPG

dino (14).JPG

dino (28).jpg

dino (29).JPG

dino (30).JPG

dino (31).JPG

dino (32).JPG

dino (33).JPGdino (36).JPG

dino (37).JPGNa uwagę zasługuje tutaj fakt, że książeczkę wzbogacono o zbiór naklejek (oczy, zęby, łuski, liście, owady, dinozaury itp.), którymi prace możemy, ale nie musimy, ozdabiać.

dino (7).JPG

DRUKOWANY DINOZAUR

Po stworzeniu długoszyich zapragnęliśmy się skupić na "drukowanych" gadach. Tym razem jednak nie będziemy drukować na nich odręcznie. Printy - zgodnie z sugestią książeczki - stworzy za nas folia bąbelkowa.

dino (22).JPG

dino (23).JPG

dino (24).JPG

dino (25).JPG

dino (26).JPG

dino (27).JPG

dino (53).JPG

dino (52).JPGPrawda, że proste?

ZĘBATY DINOZAUR

Z malowania i drukowania przerzuciliśmy się na sztukę wycinania i klejenia. Zębate dinozaury tworzy się bardzo prosto. Zresztą sami zobaczcie...

dino (15).JPG

dino (16).JPG

dino (17).JPG

dino (18).JPG

dino (19).JPG

dino (21).JPGNie jesteśmy do końca pewni, jaki gatunek dinozaura stworzyliśmy. Dyskusje nadal trwają, kiedy już to ustalimy - na pewno się z Wami tą wiedzą podzielimy.

LATAJĄCY PTEROZAUR

Kiedy dzieciaki zmagały się z "zębozaurem" i ja postanowiłam spróbować swoich sił w stworzeniu jakiegoś prehistorycznego gada. Padło na latającego pterozaura. Myślę, że z podobnych mu można stworzyć świetny mobil dla miłośnika dinozaurów. Co Wy na to?

dino (38).JPG

dino (39).JPG

dino (40).JPG

dino (41).JPGJAJO Z NIESPODZIANKĄ

Każdy miłośnik dinozaurów wie, że te wykluwały się z jaj. Zainspirowani książką postanowiliśmy dino - postać wykluwającą się z jaja stworzyć. Stworzenie młodego dinusia wymaga odrobiny sprawności rąk oraz cierpliwości (całość dosyć długość schnie), myślę jednak, że efekt końcowy warty jest poświęconego czasu.

dino (42).JPG

dino (43).JPG

dino (44).JPG

dino (45).JPG

dino (46).JPG

dino (47).JPGdino (48).JPG

dino (49).JPG

dino (50).jpg

dino (51).JPG

To z całą pewnością nie koniec naszej przygody z dinozaurami. By zostawić coś dla tych, którzy zaopatrzyć się w książkę będą chcieli - nie pokażemy Wam innych prac inspirowanych dino książką. Zapewniamy Was jednak, że w tej 32 stronicowej książeczce drzemie spory potencjał.

Polecamy!

 

Podsumowując:

Katalog książek Usborne - KLIK

Ceny książek wahają się tu od 33 - 85 zł. O szczegóły pytajcie tutaj: bestsekretariat@gmail.com

Centrum Edukacyjne BEST - przedstawiciel Usborne w Polsce - KLIK

Centrum Edukacyjne BEST i książki Usborne na FB - KLIK

Formularz zamówienia książek - KLIK

usborne logo.jpg

Wpis powstał przy współpracy z Centrum Edukacyjne BEST.

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: