KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

12 sekretów: Skąd się bierze deszcz?

Kiedy wstrzymując oddech obserwowaliśmy przechodzącą za oknem nawałnicę zapytałam dzieciaki czy pamiętają skąd się tak właściwie ten deszcz bierze.

O obiegu wody w przyrodzie, powstawaniu chmur, a także opadach atmosferycznych rozmawialiśmy jakiś czas temu - KLIK.

Nie od dziś wiadomo, że przyswojoną raz wiedzę warto utrwalać. Korzystając zatem z otaczających nas okoliczności przyrody raz jeszcze postanowiliśmy się nad zjawiskiem deszczu "pochylić".

Skąd ten deszcz?

W poszukaniu - przypomnieniu - odpowiedzi na zadane powyżej pytanie pomógł nam program "Dlaczego? Po co? Jak?" [ZOBACZ]

Zainspirowani obejrzanym filmem postanowiliśmy przekonać się, w warunkach domowych, jak deszcz powstaje. Do przygotowanie prostego eksperymentu niezbędne okazały się:

- słoik z parującym wrzątkiem

- niewielki talerzyk z lodem.

raincrafts (4).JPG

Parującą ze słoika wodę zamknęliśmy (w słoiku) z użyciem talerzyka z lodem. Zetknięcie się pary wodnej z wyjątkowo zimnym spodeczkiem sprawiło, że ta skropliła się zmieniając się w "deszcz w słoiku".

raincrafts (1).JPG

raincrafts (2).jpgraincrafts (3).jpg

raincrafts (4).JPG

https://lh4.googleusercontent.com/-82eGboqEmPI/U57RKFaNQII/AAAAAAAAhCc/M0easRr8Zic/s720/plui%2520%252812%2529.JPGKiedy już poznaliśmy tajemnicę deszczu postanowiliśmy urozmaicić swój czas kilkoma aktywnościami deszczem zainspirowanymi.

Tęczowe obrazki

Do stworzenia niezwykle barwnych obrazków wykorzystaliśmy skrawki bibuły, kartki z bloku technicznego oraz spryskiwacz z wodą będący imitacją ciepłego, letniego deszczu.

raincrafts (5).JPG

raincrafts (6).JPG

raincrafts (7).jpg

raincrafts (8).jpg

raincrafts (9).jpg

raincrafts (10).JPG

raincrafts (11).JPGKolorowe parasole

Nie wiedzieć dlaczego, gdy pomyśleliśmy o deszczu od razu wpadliśmy też na pomysł stworzenia kolorowych, witrażowych parasoli. Ponownie w ruch poszła bibuła oraz czarny brystol.

raincrafts (13).JPG

raincrafts (12).JPG

raincrafts (14).JPG

raincrafts (15).JPGraincrafts (16).JPGPisakowe maziaje

Ponieważ zabawy plastyczne ze spryskiwaczem przyniosły dzieciom najwięcej radości, do pomysłu stworzenia deszczu ze spryskiwacza powróciliśmy. Tym razem jednak w nieco innym wydaniu.

raincrafts (18).jpgraincrafts (19).JPG

raincrafts (20).JPGraincrafts (21).JPG

raincrafts (22).JPGraincrafts (23).JPGDeszczowa matematyka

Ostatnia z aktywności podjęta w ramach deszczowych działań to wdrożenie do naszej zabawy elementów królowej nauk. Przeliczaliśmy części parasoli, ozdabialiśmy je, staraliśmy się zapisać cyfrą ile części naliczyliśmy, na koniec dorysowywaliśmy ilość kropel deszczu odpowiadającą cyfrze, którą na kartce naszkrobaliśmy.

raincrafts (24).JPG

raincrafts (25).JPG

raincrafts (26).JPGWpis powstał w ramach  naszego uczestnictwa w projekcie blogowym 12 sekretów.

12sekretow.jpg

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką szkrabów odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 7,5-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: