KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

DIY

Pokój sześciolatków czyli jak urządzić niewielkie pomieszczenie dla rodzeństwa

Wydaje się, że było to nie tak dawno, zaledwie chwilę temu... W oczekiwaniu na pojawienie się po drugiej stronie brzucha dzieciaków szykowałam wyprawkę. To co wydarzyło się później odrobinę zachwiało ten sielski obraz. Dziś na szczęście z powrotem cieszymy się sobą, jakby ciężki start w życie bliźniąt był zaledwie złym snem.

Odkąd w styczniu Martyna i Tomek ukończyli 6 lat (kiedy to zleciało, no kiedy?!) pojawił się temat zmian w ich pokoju.

- Mamo, a wiesz X mówił, że w domu ma biurko. Y też już ma, ale on już do szkoły chodzi. Czy my też będziemy mieli biurka u siebie? - zagadywała co jakiś czas córka.

- Ale każdy swoje albo chociaż jedno duże tak? - dodawał syn.

Temat biurek i kącika "prawie szkolnego" wracał do nas jak bumerang. Dobry tydzień chodziłam z miarą, organizując w głowie ustawienie poszczególnych mebli, co przyznać muszę w pokoju, który ma zaledwie 7,7 m kw. nie jest proste. Ostatecznie stwierdziłam, że co ma być to będzie. Kupimy odpowiednie biurka, a resztą pomartwimy się później.

Zaledwie rok temu remontowaliśmy ten pokój [KLIK], dlatego tym razem ograniczyliśmy się zaledwie do jego odświeżenia, usunięcia zbędnych mebli, półek, odpowiedniego poprzestawiania innych sprzętów.

DSC_0177.JPGNa czym najbardziej nam zależało?

Na jasnej przestrzeni, w której dzieciaki będą mogły jak najdłużej korzystać ze światła dziennego, a która swoją jasnością optycznie powiększy pomieszczenie (ze względu na niedowidzenie syna istotne są też dla nas kontrasty). Celowo chcieliśmy uniknąć przeładowania pokoju kolorami, tylko po to, by barwne zabawki i książki dodały pokojowi charakteru.

DSC_0161.JPGZależało nam też na przestrzeni wspierającej samodzielność. To niezwykle istotne, by maluch mógł sam sięgnąć po to czego potrzebuje, czego najczęściej używa. Stąd też pomysł zastosowania biurek z szufladą oraz komódki, która pomieści najpotrzebniejsze bibeloty. Przez miniony rok sprawdziły się nam też regały. Choć te, które mamy są wysokie, z doświadczenia wiemy już, że doskonałym rozwiązaniem jest przeprowadzana co jakiś czas zmiana organizacji półek. To co było na górze, trafia na dół, przedmioty z dołu trafiają natomiast na górę. Zabawki z dolnych półek przez dzieciaki odkrywane są na nowo.

DSC_0169.JPGWażna jest dla nas również funkcjonalność i rozmiar. Nie możemy sobie pozwolić na wstawienie pełnowymiarowych mebli, bo wtedy pojawiłby się problem z dostępem do nawet kawałka podłogi. Tymczasem nasze rozwiązania pozwoliły na znalezienie miejsca również do zabawy, co także było dla nas ważne.

DSC_0170.JPGIstotne było dla nas znalezienie odpowiadającego nam oświetlenia biurkowego. Po pomoc w wyborze zwróciliśmy się do firmy Miviena, z której pochodzi nasza lampa sufitowa [KLIK].

DSC_0164.JPGOd czego zaczęliśmy planowanie?

Najważniejsze było dla nas ustawienie mebli. Skupiliśmy się na tym, by biurka postawić jak najbliżej okna, by w czasie pracy, nauki, czy zabawy światło dzienne towarzyszyło dzieciom jak najdłużej. Ze względu na metraż pokoju wybór padł na niewielkie biurka MICKE od Ikea oraz komodę z tej samej serii.

DSC_0163.JPGKiedy przekonaliśmy się już jak wiele straciliśmy ustawiając uprzednio stolik przy bocznej ścianie zaczęliśmy poszukiwanie odpowiednich lampek biurkowych. Wybór padł na lampy inspirowane lampami kreślarskimi [KLIK]. Nie dosyć, że są po prostu ładne, są też stabilne, można dowolnie układać ich klosz, dostępne są w pięciu kolorach (biała, czarna, czerwona, fioletowa i niebieska), to jeszcze dobrze oświetlają przestrzeń pracy bądź zabawy.

Regały postanowiliśmy zostawić na tym samym miejscu co uprzednio, przestawiliśmy tylko łóżko.

DSC_0168.JPGDSC_0179.JPGMyślę, że z tej niewielkiej przestrzeni wycisnęliśmy tyle, ile się dało. Mamy miejsce do pracy/nauki, miejsce do zabawy oraz miejsce do odpoczynku. Cóż więcej 6-latkowi potrzeba?

 1459522275.6197.jpgPrzygotowaliśmy dla Was niespodziankę, która może i Was zainspiruje do zmian w najbliższym otoczeniu. Razem z firmą Miviena zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygania będą 3 niezwykle oryginalne i piękne lampy do pokoju dziecięcego/młodzieżowego.

Co trzeba zrobić, by lampę móc wygrać.

WYSTARCZY:

1. Wejść na stronę miviena.pl i spośród lamp dziecięcych i młodzieżowych [OFERTA DOSTĘPNA TUTAJ] wybrać tę, która podoba Ci się najbardziej. Możesz również skupić się na lampkach biurkowych [KLIK], które w naszym pokoju zawitały.

2. Wstawić link do lampy, którą wybierasz, w komentarzu do powyższego posta i napisać, dlaczego to do Ciebie powinna ona trafić.

3. Polubić stronę Miviena na FB [KLIK] oraz

4. Udostępnić plakat konkursowy na swojej stronie www bądź w mediach społecznościowych [plakat do pobrania tu]

To wszystko! Prawda, że niewiele?

Konkurs potrwa do 30 kwietnia 2016 r. do godziny 23:59. Po tym, czasie jury, w skład którego wejdą członkowie naszej czteroosobowej rodziny, dokona wyboru odpowiedzi, które zrobią na nas największe wrażenie, przekonają nas do siebie. Trzy spośród wypowiedzi nagrodzimy lampami, które wskazaliście w  swoim komentarzu.

Wyniki  zostaną ogłoszone na blogu w ciągu 6 dni od zakończenia zabawy.

Konkurs odbywa się na terenie RP.

Serdecznie zachęcamy Was do wzięcia udziału w zabawie!

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: