KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Jesienne lampiony

Coraz dłuższe jesienne wieczory, a także coraz gorsza pogoda za oknem, uziemiły nas na jakiś czas w domu. Z kubkami ciepłej herbaty u boku cieszymy się więc swoim towarzystwem. Razem z dzieciakami gramy w gry rodzinne, czytamy, tworzymy...

tree (9).JPGKompletnie nieplanowane działania kreatywne przypomniały nam, że nie wszystko co wychodzi spod naszych rąk wymaga skomplikowanych działań. Czasami skupiamy się na tym, co znajduje się pod ręką, a efekt działania i tak zachwyca.

Tym razem "złapaliśmy" w ręce olej roślinny oraz kartki. Na czystej kartce namalowaliśmy wzór z użyciem oleju. Następnie kartkę - za pomocą gąbki - pokryliśmy cienką warstwą farby.

Uznaliśmy, że nasze lampiony wykonamy w ramach międzyblogowego projektu SPOZA TĘCZY, dlatego kolorem farby wykorzystanym w pracy jest brąz (ten kolor w miesiącu październiku postanowiliśmy zgłębiać) i jego odcienie, zaś wzór olejowych malunków to drzewa (jedno z naszych brązowych skojarzeń).

tree (1).JPG

tree (2).JPGtree (3).jpgPo wyschnięciu spód kartki wzmocniliśmy patyczkiem szaszłykowym, zaś pozostałe kartki (w sumie stworzyliśmy 4 olejowe obrazki) połączyliśmy taśmą tak, by stworzyły ściany lampionu.

tree (4).JPG

tree (5).JPG

tree (6).JPGNa sam koniec wystarczyło do środka lampionu włożyć zapalony podgrzewacz (świeczkę), by otrzymać taki oto efekt...

tree (7).JPG

tree (8).JPGtree (9).JPGI jak Wam się podoba?

Jeśli ciekawi jesteście jak inni poradzili sobie z październikowymi kolorami - koniecznie zajrzyjcie TUTAJ

https://4.bp.blogspot.com/-Dj7AMV_7OOc/V7AKesEnM7I/AAAAAAAAH3Q/sNbsO-MZmB8LiT_YCMxOFUm3g3ZyyvyvwCK4B/s400/logo%2Bspoza%2Bteczy%2BP8135663.JPG

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: