KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

TESTY

Ulotne chwile - złap ich jak najwięcej!

Kończysz pracę, pędzisz po swoją pociechę do przedszkola/szkoły. W domu odrabiacie wspólnie lekcje. Być może znajdujecie jeszcze chwilę na jakieś zajęcia pozalekcyjne. Zbyt szybko zastaje Was wieczór, szykujecie się powoli do snu.

Ile razy zastanawiałaś się gdzie w tym wszystkim Wasz wspólny czas, momenty i niezapomniane chwile, w których skupieni jesteście tylko na sobie. Wspólne uśmiechy, spojrzenia, bycie ze sobą, a nie tylko tuż obok.

Połączenie rodzicielstwa z codziennością nie jest proste.

Czy jest możliwe?

Oczywiście, mimo zdarzających się chwil zwątpienia, permanentnego zmęczenia i codziennego zabiegania.

Co w takim razie trzeba zrobić?

Wystarczy znaleźć czynność, działanie, w którym pociecha może Ci towarzyszyć, a które zarówno Tobie, jak i Twojemu dziecku przynosi satysfakcję.

Co to może być?

Wspólne czytanie, fotografia, majsterkowanie, być może motoryzacja, czy też gotowanie.

pierniki (65).JPGNasze dzieciaki połknęły bakcyla kulinarnego, a że i ja lubię spełniać się w kuchni łączymy przyjemne z pożytecznym gotując i piekąc razem.

Czasem jest to najzwyklejsza jajecznica, czasem coś bardziej skomplikowanego, coraz częściej wspólnie pieczemy.

Zapytasz dlaczego tak istotne jest wspólne spędzanie czasu i co daje nam rodzinne gotowanie?

Przede wszystkim to chwile spędzane razem, zapewniające nam dobrą zabawę, jednocześnie uczące współdziałania i współodpowiedzialności. Dzieciaki rozpiera duma i szczęście, że mogą zrobić coś, co przecież tak na dobrą sprawę przypisane jest dla dorosłych, coś czym przy okazji sprawią bliskim przyjemność.

Wspólnym gotowaniem przemycamy również w nasze życie zasady żywieniowe.

Wreszcie zachęcamy do kosztowania nowych potraw, czym jednocześnie wzbogacamy dietę dziecka, w różnorodne wartościowe składniki.

O czym powinieneś pamiętać?

O bezpieczeństwie związanym ze wspólnym gotowaniem oraz o higienie. Przed zabraniem się za wspólne gotowanie umyjcie ręce. Pamiętaj również o tym, by gorące naczynia stawiać jak najdalej krawędzi blatu/kuchenki, warto też pamiętać, by uchwyty patelni zwrócone były w stronę, która uniemożliwia wylanie ich zawartości bezpośrednio na dziecko. Po zakończonej pracy wyłącz z prądu wszelkie narzędzia elektryczne.

I co dalej?

Uczucia, jakie towarzyszą dzieciakom w czasie kulinarnych eksperymentów: skupienie, radość w oczach oraz satysfakcję wypisaną na ich twarzach trudno opisać słowami.

Czas płynie nieubłaganie, więc by owe ulotne chwile zachować po raz kolejny na jak najdłuższy czas zdecydowaliśmy się stworzyć z ich udziałem fotoksiążkę. Nie taką jednak zwykłą, jak te dotychczas przez nas tworzone, a książkę krok po kroku pokazującą zapał małych kucharzy – książkę kucharską PRINTU, a właściwie to prywatny przepiśnik.

printu (6).JPGPrzepiśnik, który na długie lata zagości na naszej półce i z którego z całą pewnością jeszcze nie raz skorzystamy.

printu (1).JPG

printu (2).JPG

printu (4).JPG

printu (5).JPGWydawało mi się zawsze, że nie jestem bardzo sentymentalną osobą, jednak kiedy dziś spoglądam na kolejne strony naszej przedświątecznej niespodzianki czuję zapach pieczonych przez nas pierników świątecznych, woń choinki unoszącą się w powietrzu, słyszę dźwięk dzwoneczków rozbrzmiewających w anglojęzycznych kolędach, oczami wyobraźni zaś widzę siebie zatopioną w wygodnym fotelu z kubkiem gorącego kakao z przepiśnikiem na kolanach, a obok mnie moje dorosłe już dzieci z ich pociechami, którym zaledwie kilka dni wcześniej przepiśnik również posłużył…

printu (3).JPG

Jeśli i Wam marzy się podobny przepiśnik lub też macie zupełnie inny pomysł na świąteczne niespodzianki w postaci fotoksiążek, mam dla Was 40% zniżkę.

 

Wpis powstał przy współpracy z Printu.pl

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: