KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Czarny jak cień - projekt międzyblogowy SPOZA TĘCZY

Jesienne, długie, wieczory oraz fakt, że uziemiło nas w czterech ścianach zapalenie oskrzeli sprzyjają poszukiwaniom zabaw (oraz aktywności), które nadają się idealnie na półmrok, jaki nastaje ostatnimi czasy zbyt wcześnie.

Dziś, kiedy zaczęło się ściemniać złapaliśmy więc w dłonie czarne kawałki brystolu, by stworzyć z nich postaci niewielkich "aktorów" teatru - teatru cieni. Wszak ta forma zabaw teatralnych na jesienną ciemność wydała się nam najbardziej odpowiednia.

Kiedy postaci i rekwizyty do dziecięcej sztuki powstały, skupiliśmy się na przygotowaniu krótkiego scenariusza, który połączyłby losy stworzonych przez nas wróżek, smoka oraz "mitycznego radiowozu".

cienie (8).JPG

cienie (7).JPG

cienie (9).JPG

cienie (6).JPGI kiedy pierwsza z naszych opowieści snuła się po ścianie pokoju dziecięcego uświadomiliśmy sobie, że "aktorami drugiego planu" są również nasze ciała: głowy, ramiona, dłonie. Poeksperymentowaliśmy więc chwilę z użyciem naszych ciał i tworzonych przez nie cieni, dając jednocześnie upust naszej wyobraźni.

Na sam koniec ... do losów naszych bohaterów dołączyły jeszcze dwie postaci: gepardzica Fuli oraz łabędzica Śnieżka.

cienie (2).JPG

cienie (1).JPG

cienie (4).JPG

cienie (3).JPGLosy bohaterów podążały, w kierunku znanym tylko aktorom biorącym udział w przedstawieniu. Na szczęście cała historia zakończyła się happy endem.

 

Naszą - nie pierwszą i zapewne nie ostatnią - przygodę z teatrem cieni zainspirował udział w międzyblogowym projekcie SPOZA TĘCZY. By móc śledzić projektowe poczynania innych - zajrzyjcie TUTAJ

https://4.bp.blogspot.com/-Dj7AMV_7OOc/V7AKesEnM7I/AAAAAAAAH3Q/sNbsO-MZmB8LiT_YCMxOFUm3g3ZyyvyvwCK4B/s400/logo%2Bspoza%2Bteczy%2BP8135663.JPG

 

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: