KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

O syrenach słów kilka...

- Mamo jakie to dziwne. Syrena to był taki samochód prawda? - zapytał pierworodny.

- Tak... - nie zdążyłam dodać nic więcej...

- Syrena to też taka pół pani pół ryba i syreny wyją też czasami na alarm albo w wozach strażackich. Jedno słowo a tyle syren - podsumował i próbował odejść, kiedy postanowiłam go zaskoczyć...

- A wiesz, że czasem na pół panią i pół ptaka też mówią syrena?

Jego wzrok z lekką nutą zdziwienia wyraził w tym momencie wszystkie myśli, które przebiegły mu przez głowę. Sięgnęliśmy do mitologicznych źródeł, gdzie faktycznie potwierdziło się moje spostrzeżenie o syrenach (pół - ptakach) - w mitologii greckiej oraz o syrenach (pół - rybach) - w mitologii rzymskiej.

Te z rybim ogonem spodobały się dzieciakom znacznie bardziej, właśnie takie postanowiliśmy stworzyć, by upamiętnić nasze poranne syrenie pogadanki.

DSC_0008.JPG

DSC_0007.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0006.JPGNasze syreny powstały z użyciem rolek po papierze toaletowym, jeśli jesteście ciekawi jak stworzyć podobne zapraszamy Was na stronę, która do działań nas zainspirowała KLIK.

I jak Wam się podobają?

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką szkrabów odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 7,5-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: