KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Kolorowe papugi - kreatywne wakacje z Kidea

Nasz urlop trwa w najlepsze. Podobnie jak w minionym roku i w tym odwiedzamy rodzinne strony. W oparciu o nie organizujemy całą masę atrakcji dla naszych pociech.

Zaledwie wczoraj udało nam się odbyć 3 godzinny spacer 320 m pod ziemią. Zabytkowa kopalnia Guido otworzyła przed nami swoje "drzwi"...

Sama wycieczka okazała się niezwykłą przygodą, opowieści przekazane nam przez panią przewodnik pozostają wciąż żywe:

- Mamo a te kanarki to tak na prawdę ten gaz wyczuwały? - zapytał syn po wcześniejszej konsultacji z siostrą.

- Nie tyle co wyczuwały, ale po prostu go wdychały i niestety... - nie zdążyłam dokończyć.

- Ale, że tak bach na dziób... - podsumował syn.

- To  trochę smutne - dodała córka.

Dzieciaki, choć bardzo próbowały, nie do końca potrafiły pojąć, jak można było narażać zwierzęta na niebezpieczeństwo. Kiedy dowiedzieli się, że w angielskich kopalniach wykorzystało się do podobnych celów jorki i pudle ich oburzenie wzrosło jeszcze bardziej.

- Mamo Ty miałaś kanarka prawda?

- Tak, choć u moich stronach mówiło się na niego "bastard" bo to była jakaś mieszanka. Mój był pomarańczowy, a nie żółty...

Chwilę później wlepili wzrok w stary rodzinny album, w którym próbowali odnaleźć fotografie niewielkiego, pomarańczowego, ptaka.

Poza niewyraźnym zdjęciem kanarka znaleźli również zdjęcia papużek falistych oraz nimfy.

 

Następnego ranka temat kanarków wciąż był na topie, co więcej rozszerzył on swoje ramy o papugi. I tak - jak to zwykle u nas bywa - od rozmów przeszliśmy do działania.

kidea (14).JPGPrzygotowaliśmy:

- kartkę białego bloku technicznego

- ołówek

- nożyczki

- dwie słomki do napojów (jedna nieco szersza od drugiej)

- kawałek taśmy klejącej oraz kawałek taśmy dwustronnej

- pisaki Kidea - KLIK

- kredki bezdrzewne Kidea - KLIK

- kredki wykręcane Kidea - KLIK

kidea (1).JPGkidea (2).JPGZabraliśmy się za działanie.

Kartkę zagięliśmy na pół...

kidea (3).JPGNarysowaliśmy na jednej ze stron kartki kształt papugi, który następnie wycięliśmy i pokolorowaliśmy z użyciem pisaków i kredek...

kidea (4).JPG

kidea (5).JPG

kidea (6).JPGkidea (7).JPGGotowe, kolorowe papugi, przykleiliśmy do szerszej słomki (z jednej strony "zamkniętej"- zaklejonej)...

kidea (8).JPG

kidea (9).JPG

kidea (10).JPG

kidea (11).JPG

kidea (12).JPGTym oto sposobem powstały dwie kolorowe papugi. Gotowe papugi, jak na ptaki przystało, potrafią latać - wystarczy nałożyć je na węższą słomkę i  z odpowiednią siłą dmuchnąć w nią.

kidea (13).JPG

kidea (15).JPG

kidea (16).JPGO właśnie tak...

Papugi ślizgały się po naszym stole urządzając najprawdziwszy papuzi wyścig, jednocześnie ucząc dzieciaki dawkowania odpowiedniej ilości powietrza w słomkę (ćwiczenia oddechowe). Nasze papugi mogą również latać w powietrzu. Wykonują wtedy całkiem sporo zabawnych, papuzich ewolucji.

 

Jak Wam się podobają nasze kolorowe ptaki?

Skusicie się, by wykonać podobne?

 

Wpis powstał przy współpracy z marką Kidea. Już niebawem zapraszamy Was na kolejne wpisy z serii "Kreatywne wakacje z Kidea", a także "Kreatywny początek roku szkolnego z Kidea".

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: