KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Kaszolina

Było już na Kreatywniku o mąkolinie [KLIK], o delikatniej masie plastycznej z mąki kukurydzianej i odżywki [KLIK], o masie mydlano - papierowej [KLIK], o ciastolinie z mąki ziemniaczanej i balsamu do ciała [KLIK], o jadalnej, nieco tłustej ciastolinie [KLIK],o kolorowej ciastolinie bez gotowania [KLIK], o boraksowym glutku [KLIK], o masie przypominającej śnieg [KLIK], a także o magicznej cieczy [KLIK].

Do każdej z tych mas co jakiś czas wracamy odrobinę modyfikujemy skład, urozmaicamy co rusz nowymi kolorami.

Tym razem postanowiliśmy spróbować czegoś nowego - kaszolinę z przepisu pedagogpisze.pl tworzy się bardzo prosto. Wystarczy wymieszać kaszę mannę - 500g - z około 200 ml ciepłej wody. Naszą masę urozmaiciliśmy dodatkowo drobinkami brokatu.

DSC_0112.JPG

DSC_0110.JPG

DSC_0116.JPG

DSC_0117.JPG

DSC_0118.JPG

DSC_0121.JPGMasa w strukturze przypomina odrobinę masę solną, ugniatana suszy się i delikatnie rozkrusza, dlatego przy dłuższej zabawie warto sposiłkować się wodą ze zraszacza.

Spróbujecie?

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: