KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Po prostu "tyta" - kreatywny początek roku szkolnego z Kidea

- To Ty mamo miałaś lepiej niż dzieci w Poznaniu? - rzekł syn

- Dlaczego tak sądzisz? - spytałam

- No widzisz w Poznaniu nikt tyty nie nosi, a Wy mieliście swoje... - dodał.

Co racja to racja. W Poznaniu, a przynajmniej w jego znacznej części, nikt o tytach nie słyszał. Za to w miejscu, z którego pochodzę były czymś, na co czekał każdy pierwszak.

DSC_0337.JPGTyta to nic innego jak tekturowy, kolorowy, "róg obfitości" pełen słodyczy. Na Śląsku wręcza się go każdemu pierwszoklasiście rozpoczynającemu swoją przygodę z edukacją. Takie mini osłodzenie tego, co lada moment małego ucznia czeka :).

Tekturkową tytę w czasie, gdy wakacje się kończą kupić można w większości sklepów (spożywczych, papierniczych), nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by tytę stworzyć samemu.

By róg obfitości stworzyć wykorzystaliśmy arkusz brystolu, zszywacz i zszywki, celofan, wstążkę, naklejki oraz nożyczki dekoracyjne Kidea oraz pisaki Kidea.

Z brystolu wycięliśmy nożyczkami dekoracyjnymi kształt 1/4 koła, zawinęliśmy go w róg, by następnie móc ozdobić go w wybrany sposób.

DSC_0327.JPG

DSC_0329.JPG

DSC_0330.JPGNa tycie poprzyklejaliśmy naklejki. Niektóre z nich wcześniej ozdobiliśmy kolorując je pisakami Kidea.

Nasze rogi obfitości są już gotowe - czekają na jutro.

Czy tam, gdzie mieszkanie z rozpoczęciem szkoły również wiążą się jakieś zwyczaje?

 

Wpis powstał przy współpracy z marką Kidea. Już niebawem zapraszamy Was na kolejne wpisy z serii  "Kreatywny początek roku szkolnego z Kidea".

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką pociech odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 8-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: