KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Sekretne wiadomości - kreatywnie z Kidea

Kiedy kilka dni temu złapałam w swoje dłonie zestaw pisaków wymazywalnych od Kidea od razu na myśl przyszły mi moje dziecięce zabawy w przekazywanie sekretnych wiadomości.

Razem z moją najlepszą przyjaciółką pisałyśmy do siebie listy z użyciem soku cytrynowego czy też kredki woskowej. Później z pomocą płomienia czy też farby plakatowej dane wiadomości odczytywałyśmy. Frajda z tego była ogromna, a atmosfera skrytości naszym działaniom towarzysząca tak bardzo nas angażowała, że po dziś dzień obie pamiętamy nawet to, o czym pisałyśmy.

Dziś tajemnicze wiadomości przekazywać możemy mniej brudząco i bezpiecznie (bez ognia).

DSC_0300.JPGWystarczy użyć wspomnianych pisaków, pisakiem zmazywalnym napisać coś na białej kartce, by następnie zakreślić kolorem obszar, gdzie ma znajdywać się wiadomość - GOTOWE!

Sami zobaczcie jakie to proste.

DSC_0291.JPG

DSC_0292.JPG

DSC_0295.JPG

DSC_0296.JPG

DSC_0298.JPG

DSC_0301.JPGDSC_0299.JPGDSC_0300.JPGSkryte wiadomości towarzyszą mnie i dzieciom każdego ranka. Dzieciaki piszą coś dla mnie, ja coś dla nich... Uśmiech sam pojawia się na naszych twarzach, gdy ukryte wiadomości odczytujemy.

Zachęcamy i Was do spróbowania!

O innych sekretnych atramentach, szyfrach i tajemniczych językach opowiemy Wam w kolejnym poście.

 

Wpis powstał przy współpracy z marką Kidea w ramach serii "Kreatywnie z Kidea".

 

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką szkrabów odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

TATA: Specjalista w branży oświetleniowej. Pasjonat paintball'a, wędkarstwa oraz motoryzacji (youngtime'rów zwłaszcza). Blogowe majsterki oraz świat eksperymentów to jego działka.

 

DZIECI: 7-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą rodzicom w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: