KREATYWNIK - o kreatywnych sposobach na dziecko oraz o wszystkim co z dzieckiem związane

KREATYWNIE

Światowy Dzień Pluszowego Misia - miś z tekturowej rolki

Miękkie, puchate, białe, brązowe, czarne czy tęczowe. Już niebawem - 25 listopada - swoje święto obchodzić będą wszystkie pluszowe misie. I choć trendy wśród zabawek się zmieniają "moda na misie" wydaje się być stałą.

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania misiowego pluszaka – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

Trochę historii...

Jedna z historii głosi, że w 1902 roku ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka. Zwierzę zaprowadzono do Roosvelta. Prezydent zobaczywszy przerażonego niedźwiedziego malca, kazał go natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie. Rysunki w prasie zainspirowały producenta zabawek. Od tego czasu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

DSC_0196.JPGŚwięto Pluszowego Misia to niezwykła okazja do zabawy, nauki, w naszym przypadku natomiast do podjęcia kreatywnej aktywności.

Tym razem zaprezentujemy Wam misia niezwykle prostego w wykonaniu. Wystarczy wykorzystać tekturową rolkę, dwa dłuższe paski papieru (łapy misia), wycięty z papieru kształt głowy misia, ruchome oczka, pisak oraz klej.

Po połączeniu w całość powstaje sympatyczny miś, którego nie powstydziłby się żaden przedszkolak, a może i nawet pierwszoklasista.

DSC_0185.JPG

DSC_0192.JPG

DSC_0195.JPG

O NAS:

 

MAMA: Pedagog, nauczyciel, terapeuta szkolny, nauczycielka przedszkola. Na co dzień zaś pomysłowa mama, która wraz z dwójką szkrabów odkrywa magiczny świat kreatywnych prac.

 

DZIECI: 7,5-letnie bliźnięta, które dzielnie towarzyszą matce w twórczej podróży. Ta jest dla nich doskonałą zabawą, sposobem na spędzanie wspólnie czasu oraz formą terapii dla jednego ze szkrabów, u którego zdiagnozowano MPD.

 

 

WSPÓŁPRACA:

 

Jeśli masz pomysł na współpracę z Kreatywnikiem bądź masz pytanie dotyczące bloga, czy jakikolwiek inny powód, by się z nami skontaktować,

napisz proszę:

 kreatywniezdziecmi@gmail.com

 

Chcesz poznać marki, które do tej pory z nami współpracowały KLIKNIJ

 

 

 

 

 TU JESTEŚMY:

 

zBLOGowani.pl

 

POLECAMY: